• Standard Hochdeutsch
  • русский язык
  • český jazyk
  • wersja polska
Nacházíte se zde: Hlavní strana > Rady architekta > Rada architekta – fasáda vizitka domu

Rady architekta

Rada architekta – fasáda vizitka domu


Estetické provedení fasády je vizitkou každého domu.

Po celá staletí zejména v městské architektuře přitahují exponované přední části fasád pohledy kolemjdoucích.

 

V současné době jsou nejoblíbenějšími materiály pro stavbu vnějších částí stěn. Často se používá také omítek minerálních nebo akrylátových. Keramické fasádní cihly si zároveň s lícovými získávají stále více příznivců hlavně pro svoji trvalost a odolnost atmosférickým vlivům. Kromě technických parametrů jsou důležitou výhodou cihlových fasád jejich estetické kvality.

 

Na našem trhu je dostupná nejen celá škála barevností a vzorů, ale také je možné si vybrat k projektu strukturu líce, rozměry a celý dojem završit výběrem barevnosti spáry. Speciálním způsobem výpalu hlíny bylo dosaženo toho, že se na povrchu líce cihel podařilo získat zajímavý vizuální efekt – v závislosti na úhlu dopadu paprsků odráží různé odstíny a odlesky. Nejnovějším architektonickým nápadem je spojení různobarevných cihel, které vytváří efektní a originální vzory na fasádě. Již ve fázi projektu stavby je ovšem nutné se rozhodnout, zdali vybíráme klinkerovou cihlovou fasádu nebo stěny s akrylátovou nebo minerální omítkou. Souvisí to s tím, že při stavbě třívrstvé stěny je třeba počítat se širšími základy.

 

porada_moorbrand_cegla  porada 2b porada 2 sciana trojwarstwowa

 

Takže už samotný výběr techniky provedení stěny částečně podmiňuje výběr materiálu pro fasádu. V případě, kdy se stále většího uznání dostává třívrstvým stěnám, klinkerová nebo lícová cihla jsou ideální nabídkou pro stavbu vnějších obvodových stěn. Příznivci moderních stylizací rozhodně využijí klinkeru, který je dostupný nejen v odstínech červené, ale také v různých tónech šedi, béžové a dokonce černi.

 

porada_Faro weissgrauschwarz  porada Faro czarna

 

Tradiční fasády stylizované do zestárlé zdi, je možné úspěšně vytvořit díky použití ručně formované lícové cihly, charakteristické červenohnědou barevností a nepravidelnou strukturou líce.

 

porada 2 plytkiporada 2 plytki 2  PL_Victoria_Cieniowana_sleza_cieniowana-1000

 

Ověřená metoda na obnovu vzhledu stavby je použití fasádních pásků, které se lepí na vnější vrstvu stěny. Správně uspořádané a provedené spáry dokonale imitují  cihlové zdi. Podobně jako u klinkerových a lícových cihel jsou  pásky dostupné v různých odstínech s různou strukturou líce.

 

Projekční a architektonická kancelář ARCHIPELAG

 

 

 

powered by internet SEAisea.pl